(PRAWIE) MIESIĘCZNE WYDATKI NA WALLYEGO - KIEDYŚ ZAMIESZKAM POD MOSTEM?
15:48Hejka! Szczerze muszę przyznać, że nie pamiętam czy taki post już był. Chyba na początku mojej przygody ze świnkami tak mi się zdaję. Obiecałam sobie, że zacznę o wiele bardziej się udzielać, a że w tak krótkim czasie od ostatniego wpisu nic się nie działo wartego opisania, chwytam się wszystkich pomysłów jakie tylko mam w mojej głowie. Niektóre są trochę bezsensu, inne genialne. Wszystkie natomiast chciałabym zrealizować, bez wyjątku. Dzisiaj jeden z pomysłów, a mianowicie podliczymy wspólnie ile pieniędzy miesięcznie wydaję na Wallusia (tak na oko). Zapraszam!
Zacznijmy od siana. Przestałam kupować ,,zwykłe", czyli z zoologa. Nie opłacało mi się to kompletnie. Od pewnego czasu zamawiam od P.Roberta. Od razu biorę 10kg, co wynosi mnie ok.50zł. Starcza nam to na ok.4-5 miesięcy, więc nie wiem jak to wychodzi na miesiąc. Raz Wally je więcej, innym razem mniej, więc nie jestem w stanie przeliczyć. Teraz karma. 500g Complete starcza nam na dokładnie miesiąc. Koszt ok.13zł, aczkolwiek jeśli dla odmiany kupuję Bunny to 16zł. Zioła suszone nie kupuję co miesiąc. Biorę przy okazji zamawiania karmy, albo jak jestem akurat w zoologu. Ale liczmy, że wychodzi ok.20zł. Myślę, że nie więcej. Z jedzonka pozostają nam warzywa i zielenina. Nie wiem jak to policzyć... Zakupy warzywne robię mniej więcej co 2 tygodnie. Wtedy kupuję trochę więcej, żeby nie latać co chwilę. Wychodzi za każdym razem ok.20zł,nawet mniej, więc miesięcznie ok.40zł. Zioła doniczkowe chcę policzyć osobno... Kupuję je na bieżąco, przy okazji zwykłych zakupów warzywnych. Jedno zioło kosztuje 4zł, biorę zawsze ze 3-4 rodzaje. Więc miesięcznie wynoszą mnie maksymalnie 20zł. Tak mi się zdaje. Na koniec podłoże. Ja stosuję maty higieniczne i kocyki. Maty wychodzą ok.10-15zł, kocyki muszę prać... Kupuję dla Wallego specjalnie płyn do prania dla dzieci, bo jest delikatniejszy. Koszt ok.15zł i starcza na jakieś 2-3 miesiące (chyba). Nie przeliczę więc na miesiąc... I co? Chyba tyle. Nie będę wliczać jakiś zabawek, akcesoriów etc., ponieważ co miesiąc oczywiście nie kupuję. Więc to na tyle. Czy wydaję dużo? Hmm, myślę, że troszkę, ale tak to jest jak się chcę, żeby zwierzę miało jak najlepiej. Na zwierzakach nie da się oszczędzać... ,,O jaki ładny mebelek! Kupię!", ,,O jakie fajne. Wezmę!". Hihi. Do zobaczenia!
10 komentarze
O,fajny post:)
OdpowiedzUsuńU mnie też nie są miesięczne.W krakvecie zamawiam VL CN za 84zł(coś w tym stylu)i starcza na jakieś 7-8 msc.,w Hipciu zamawiam co jakiś czas ziółka z HP i wtedy szaleje.Płacę jakieś 50 zł i starcza na 6msc.Ściółkę to kupuję żwirek 40 l za 20 zł w pobliskim zoologu a na to maty ,które kupuje co 6 msc za ok 28 zł(?).Warzywa kupuję co 2 dni za ok 15 zł.
Zuzia
Ja mam 2 świnki i zrobię miesięczne porównanie ,żeby nie było,,Jak som dfie śfinki cureczko to czeba wiecei płacić"
OdpowiedzUsuń1 świnka:
karma VL CN ok.13zł
zioła suszone(3 szt.) ok.10 zł
Warzywa(co 7 dni) ok.10zł
zioła świerze.(2 szt w doniczce w Lidlu) 8zł
podłoże(pod łoże :))5l ok.10 zł
RAZEM:ok.51zł
2świnki
karma:(VLCN)ok.13zł
zioła suszone:(4 szt)ok.14 zł
Warzywa(co 7 dni) ok.15zł
zioła swieże(3 szt. w doniczce) ok.12 zł
Podłoże:10 l ok 12zł
RAZEM:66zł
Różnica:15zł
Różnicy u mnie jest 15zł,a patrzcie o ile tego jest więcej
Maja
U Ciebie wychodzi o wiele drożej niż u mnie.
OdpowiedzUsuńKarma:8zł/VL CN 1 kg
Sianko:2x3 zł/zwykłe 500g
Ziółka:2x4zł/HP różne rodzaje
Warzywa:ok.4x6zł/kupuje razem z rzeczami do obiadu itp.
Choco(late Monster)
Ściółka:15 zł/15l
RAZEM:53zł(chyba)
Kiedy będzie post na twoim drugim blogu?Proszę Oby szybko.Są wakacje i powinno być dużo notek
OdpowiedzUsuńOla
Nie mam pojęcia. Na razie nie mam weny, żeby tam pisać.
UsuńProszę wymyśl coś...
UsuńOla
Ten komentarz został usunięty przez autora.
Usuńhm.. Mam większe xd W końcu 3 świnki :D
OdpowiedzUsuńtonaszhoryzont.blogspot.com
Kiedy pościk?????
OdpowiedzUsuńMa ktoś jakiegoś pomysła na posta? Nie chcę mi się pisać co u nas, bo tak na prawdę nic się nie dzieje. Chciałabym jakiś świnkowy. Jaki byście chcieli zobaczyć? Może być o trochę trudniejszej tematyce, lubie wyzwania :D Czekam na pomysły. A jak nikt nie wpadnie na coś ciekawego to możecie zadawać pytania (dużo poproszę w takim razie), a ja po odpowiadam sobie ;)
OdpowiedzUsuńBardzo dziękuję za każdy komentarz!